Praznovali smo 25-letnico škofovskega posvečenja našega nekdanjega župnika, nadškofa Alojza Urana

Mineva 25 let, kar je na praznik Gospodovega razglašenja tedanji šentviški župnik Alojz Uran po rokah tedanjega papeža, svetega Janeza Pavla II, v Vatikanu prejel škofovsko posvečenje. Srebrni jubilej smo z njim praznovali pri svetih mašah v ljubljanski stolnici, v cerkvi v njegovi rojstni župniji Šmartno pod Šmarno goro in – dan pred njegovim rojstnim dnem – tudi v kapeli Zavoda svetega Stanislava.
Pridružujemo se izrečenim čestitkam in zahvalam za vse sadove, ki nam jih je Gospod po njem naklonil in smo jih bili v obilju deležni tudi šentviški farani, in mu želimo zdravja, Božjega blagoslova in Marijinega varstva, da nas bo lahko še dolgo utrjeval v veri, upanju in ljubezni.

6. januar 2018, 21. januar 2018

Katarina Ivančič

6. januar 2018sveta maša ob 25-letnici škofovskega posvečenja, stolna cerkev Svetega Nikolaja v Ljubljani (Foto: Helena in Peter Gajšek)

6. januar 1993škofovsko posvečenje, bazilika in trg Svetega Petra v Vatikanu

januar 1993, slovo iz Šentvida, župnijska cerkev Svetega Vida v Šentvidu

21. januar 2018, sveta maša in praznovanje 25-letnice škofovskega posvečenja in 73. rojstnega dne, Zavod svetega Stanislava v Šentvidu (Foto: Katja Zagorc in Janez Cimperman)