Po Prešernovih stopinjah na Šmarno goro

Na kulturni praznik, 8. februarja, smo se tradicionalno odpravili Po Prešernovih stopinjah na Šmarno goro. Letos nas je Gora čakala vsa krasna v snežnem ogrinjalu. Ob 11.uri je pri Mariji sveto mašo za pokojne kulturnike daroval gospod France Urbanija (v letih 1969-1972 je bil kaplan v naši župniji), ki smo mu zelo hvaležni za dolgoletno sodelovanje. Sledilo je kulturno druženje v Galeriji nad velbom poleg cerkve. Združili smo branje še vedno zelo aktualnih tekstov velikih Prešerna in Cankarja o slovenski deželi in duši ter glasbo Ansambla ustnih harmonik Sorarmonika. Njihov izbor del ter nastop sta nas očarala. Popolnoma nas je prebudila njihova izvedba Avsenikove Na Golici. Zaključili smo z mislijo, kako prešeren je dan med dobrimi ljudmi, ki jim je mar za slovensko kulturo in slovenskega človeka. Zahvaljujemo se tudi vsem iz Gostilne Ledinek za njihovo gostoljubnost. 

Špela Sitar

Organizator dogodka: Društvo BPČ
Foto: Simona Čarman in Jože Šimec (Slovenski gorniški klub Skala)