Postni oratorij 2018

Enodnevni postni oratorij, z naslovom »Izberi mene«, se je v soboto 24. 3. 2018 začel zelo živahno. V Domu svetega Vida se nas je zbralo 65 otrok in 25 animatorjev. Jutro smo začeli z molitvijo in nekaj petja, nato je sledila dramska igrica, po kateri je skupno katehezo vodil gospod župnik. Otroke smo po starosti razdelili v katehetske skupine, pri katerih smo se pogovarjali o preizkušnjah, skušnjavi in dramski igrici. Sledil je odhod v cerkev, kjer smo prepevali in se razdelili po delavnicah, na katerih so otroci izdelovali najrazličnejše velikonočne izdelke. Ko smo zaključili z delavnicam, smo se oblekli in na dvorišču pojedli odlično kosilo. Nabrali smo si novih moči, nato pa odšli do telovadnice Škofijske gimnazije, kjer smo imeli zabavne športne igre. Otroci so hodili po otokih, reševali naloge in izzive, ki jim jih je zadal animator. Poslovili smo se z molitvijo in nasmehi do ušes.