Postno predavanje dr. Ivana Štuheca

V župniji imamo vsako leto postno predavanje. V letošnjem postu smo na praznik s. Jožefa zvečer imeli v gosteh dr. Ivana Štuheca. V zelo dobrem predavanju nas je navduševal kako naj kristjani živimo sredi tega sveta pravično in odgovorno. Vsak je poklican, da to iskreno živi doma, v cerkvi in tudi v skupnosti, ki je naša država Slovenija. Iz življenja in po krstu smo poklicani, da v njej in zanjo živimo in delamo. Prav z njim smo prejeli milost in moč, da v času in prostoru živimo duhovniško, preroško in pastirsko (voditeljsko) službo. In v to je poklican vsak.

V drugem delu pa nam je g. Štuhec predstavil tudi aktualne dogodke, ki so se zgodili ob aferi “Patrija in Zvon I, II” in jih predstavlja v svoji knjigi, ki nam je bila ta večer tudi ponujena.