Obnova notranjosti cerkve v Stanežičah

Dozoreva čas obnovitve notranjosti podružnične cerkve svetega Jakoba v Stanežičah, sad večletnih želja in prizadevaj župljanov.

Obnova, ki je zajela vgradnjo novih tlakov s potrebnimi izolacijami, izdelavo novih klopi, obnovo glavnega oltarja, ureditev talnega ogrevanja, nadgradnjo elektrifikacije in prepleskanje celotne notranjosti cerkve, se bliža zaključku. V primeru, da bo ostalo še kaj denarja, bomo postavili tudi nov daritveni oltar in ambon.

Zaradi obnovitvenih del bo cerkev predvidoma zaprta do žegnanjske nedelje v Stanežičah.
O vsem glede obnove in odprtja cerkve sproti obveščamo pri mesečnih in tedenskih oznanilih in pri nedeljskih svetih mašah v župnijski cerkvi svetega Vida, vabimo pa tudi k spremljanju poteka obnove prek objav v spodnji fotogaleriji.

Foto: Vurušič in Briški

Začetek obnove: 17. 1. 2018

Nadaljevanje: 1. 2. 2018

Polaganje ogrevanja: 26.-28. 2. 2018

Obnova oltarja, stropa in tal: 19. 3. 2018

 

Obnova oltarja in polaganje marmorja: 19. 4. 2018

Pleskanje po polaganju marmorja: 27. 6. 2018

Praznična sveta maša v času obnove cerkve na god svetega Jakoba, 25. 7. 2018 (slike na povezavi)