Adventni oratorij

V soboto 8. decembra, se nas je 25 animatorjev in 74 otrok zbralo na adventnem oratoriju z naslovom Ljubi prvi! Dan smo začeli z družabnimi igrami in molitvijo, nadaljevali pa smo ga z igrico o ženi, ki je imela samo dva novčiča in ju je darovala ter njeno enačico v aktualizirani obliki. Gospod župnik nam je v skupni katehezi predstavil pomen darovanja v cerkvi. V katehezah pa smo se skupaj pogovarjali še o našem darovanju za druge. Pred delavnicami smo se posladkali z vročo čokolado in jabolki. Otroci so na delavnicah lahko izdelovali adventni venček, voščilnice, okraske, adventni koledar idr. Sledilo je tradicionalno kosilo. Nato smo se peš odpravili proti telovadnici, v kateri smo se razmigali od glave do pet. Čez cel dan nas je spremljala dobra volja in adventno veselje (razvidno na fotografijah).

Vaši animatorji