Božji maratonci iz petega razreda

Po nedelji Svetega pisma in ob dogodku Svetopisemskega maratona, ki ta teden poteka na Viču (in ga lahko v živo spremljamo tudi prek Radia Ognjišče), smo se na mini svetopisemski maraton podali tudi pri verouku v petem razredu.
Kar nekaj otrok je mislilo, da je to maraton, pri katerem tečeš s Svetim pismom. Skupaj smo našli odgovor, da tečeš z očmi po Svetem pismu in odkrivaš Božjo Besedo, ki resnično ima moč. Tako veliko moč, da so ji v tišini, zbranosti in poslušanju (40 minut) sledili vsi otroci sicer zelo glasnega letnika verouka.
Naš mini maraton smo začeli in zaključili z molitvijo, ob zaključku pa zbrali tudi nekaj vtisov:

  • všeč mi je bilo, da je bral vsak (najpogostejši odgovor);
  • zapomnil sem si priliko o semenu, ki pade na različna tla;
  • brali smo nekaj novega;
  • doma nimam časa brati Svetega pisma, ker imam preveč dejavnosti;
  • bilo je zanimivo in poučno;
  • všeč mi je bilo doživeto branje Erazma;
  • zvedel sem, kako se je širila vera in kako je Jezus ozdravljal;
  • lepo mi je bilo, da sem poslušal.

Ob vprašanju, če bi si želeli takšen verouk še kdaj, so bili odgovori zelo pozitivni.

To so pravi Božji maratonci. Bogu hvala za vsakega izmed njih.

Katarina Zupančič