Trikraljevski pozdrav s Komne v domačo faro

Na praznik Gospodovega razglašenja smo se tudi Šentvidčani odpravili na pot pod zvezde nad Triglavskim rajem in se skupaj z Bohinjci udeležili tradicionalne svete maše na Komni. Trikraljevskega pohoda na Komno, ki ga je pred petnajstimi leti začel naš župnik (ko je še deloval v župniji Srednja vas v Bohinju) in zdaj povezuje farane obeh župnij, se nas je letos udeležilo okrog devetdeset. Naše veselje, da smo se odpravili na pot, da smo lahko občudovali lepote stvarstva in tkali medsebojne vezi, je bilo okronano s sveto mašo, ki so jo – v znamenju treh kraljev – darovali trije duhovniki. Vsi trije, bohinjski župnik Martin Golob, bolniški župnik Miro Šlibar in naš župnik (Ivan Jagodic, se ve) so nas navdihnili s svojimi besedami v duhu današnjega praznika; če jih strnemo, nam govorijo takole:
Tudi po letošnjem  božičnem praznovanju je za nas zavezujoče Trikraljevsko sporočilo, da moramo biti kristjani kažipot k Bogu na poteh sodobnega sveta!

Fotozgodba: Katarina Ivančič