Misijonsko srečanje za starejše: Jezus je odgovor

V sklopu misijonskega dogajanja je v soboto, 6. aprila, potekalo srečanje za starejše. Ves čas je bila mogoča sveta spoved, mnogi pa so med sveto mašo prejeli bolniško maziljenje. Sveto mašo je daroval duhovnik Jure Koželj, ki je pred leti kot diakon deloval v naši župniji. Daritev je s petjem polepšal otroški pevski zbor.

„Jezus je odgovor,“ je z mislijo nekega češkega kardinala začel pridigo Jure Koželj. Nato je dejal, da je za nas kristjane vedno pomembno, da iščemo vprašanje, kajti božja beseda je vedno odgovor na vprašanja našega srca. Prav tako moramo vedeti, kdo je Jezus Kristus. „Jezus Kristus je Odrešenik,“ je poudaril in dodal, da imata Jezusova beseda in dejanje na človeka učinek. „To je neverjetno. To je božje delo. Zakramenti so osebna dejanja poveličanega Kristusa. Če v božji besedi slišimo Jezusovo besedo, potem jo v zakramentih vidimo. Vidimo, kaj Jezus dela. In danes konkretno se bo sprehajal med vami in se vas bo dotikal. Dotaknil se vas bo tam, kjer ste najbolj slabotni, kjer ste najbolj potrebni Jezusovega dotika. To je nekaj najlepšega, da je Kristus odgovor na potrebne mojega in tvojega srca. Točno tam se me bo dotaknil. Pa ni nujno, da vem, ampak Jezus ve, kaj mora ozdraviti,“ je dejal duhovnik Koželj.

Posnetek pridige (Prenesi datoteko):

Sveti maši je sledilo druženje v Domu sv. Vida.

Foto: Anže Cunk

Foto: Babnik