Izlet devetošolcev na Brač

Potovanje na vlaku je bilo kar super, čeprav smo bili po neprespani noči malce zmedeni. Imeli smo jutranje, popoldansko in nočno kopanje z veliko popite morske vode. Sonce nas je ožgalo, kljub temu da smo se mazali. Družabni večeri so povzročili veliko smeha in nekaj krega (igrali smo mafijo); vendar so bili nepozabni. Vsak večer smo se odpravili k sveti maši. Na mizi nas je vsak dan pričakal dober zajtrk, kosilo in večerja (bravo naše kuharice). Kozu (Gal Kozlevčar) je pozabil denarnico… župnik natikače… Beno pa je nežno na avtobusu pustil hrano (je vsaj šofer imel malico). Ko smo se vračali domov, smo zaradi obupa in žalosti obujali otroške spomine in si čas krajšali z risankami (Winx, Pujsa Pepa, Nodi). Navsezadnje se je vse dobro izteklo in vsi smo se srečno in varno vrnili domov.
Pija in Erazem