Potovanje po Evropi

“Taveliki” ministranti in ostali upravljalci Kaplanije smo jo med počitnicami mahnili po svetu. Potovanje smo začinili z utripom znanih Evropskih mest, polnimi nahrbtniki, podoživeto zgodovino, spletanjem tesnejšega prijateljstva, raznoliko glasbo, uživanjem v vožnji na vlaku ter ne nazadnje srečanjem z Bogom.

Naša pot se je pričela v Ljubljani, ko smo se z nočnim vlakom podali proti glavnemu mestu Nemčije. Berlin ima za sabo zelo pestro zgodovino. Mestu je pečat z bolečo zgodovino pustila predvsem 2. svetovna vojna, ki pa se danes prepleta s sodobno tehnologijo in številnimi nebotičniki. Popotovanje smo nadaljevali proti legendarni češki prestolnici Pragi, ki leži ob reki Vltavi. Krasi jo odlično ohranjeno srednjeveško mestno jedro ter izredne kulturno arhitektonske zapuščine. Nato smo se prepustili utripu mesta Krakov – mesto, kjer je moč na vsakem koraku čutiti pridih preteklosti, ki se prepleta s sedanjostjo. Vsako uro se z visokega stolpa Marijine cerkve oglasi znamenje s trobento. Malo izven mesta smo obiskali samostan, v katerem je živela sv. Favstina Kowalska, svetišče Božjega usmiljenja in svetišče, ki je posvečeno sv. Janezu Pavlu II. Pot smo nadaljevali proti muzeju v koncentracijskem taborišču Auschwitz, kjer smo si lahko predstavljali grozote enega najbolj temačnih obdobij človeštva. Potepanje pa smo zaključili v mestu Brno, kjer smo si dušo in oči spočili ob rahlo umaknjenem umetnemu jezeru blizu mesta.