Zahvalna sveta maša novomašnika Gregorja

Dan po novi maši je Gregor Bregar v župnijski cerkvi daroval zahvalno sveto mašo. Po njej je bilo še prijetno druženje novomašnika z mnogimi, ki so kakorkoli pripomogli k izvedbi slovesnosti. Gregor je izrazil veselje in hvaležnost vsem in vsakemu posebej za ponujene roke pri izvedbi novomašne slovesnosti.

»Resnično povabim vsakega od Vas, da pri daritvi, evharistiji, ki je neskončna božja moč za naše življenje, ki premaguje vse prepreke, ker Bog sam deluje v njej, damo Gospodu to prošnjo, da bi bil tako pristen, tako iskren do svoje žene, moža, do svojih staršev, da bi res pokazal to ljubezen, da bi bil tudi pripravljen kaj žrtvovati. Potem bo vsak od nas doživel, kako lep je Gospod, ker nam bo dal to moč. To nam daje, če ga prosimo in potem se z njim srečamo, ga začutimo, ko živimo na ta način. Ko gremo do konca,« je zbrane povabil novomašnik Gregor.

Prisluhnite pridigi: