Šentviški zvonovi so šli na pot

V župniji smo se skupaj s ključarji in gradbenim svetom odločili, da v letošnjem letu obnovimo zvonjenje. Razlog je v prehrupnem zvonjenju in v tveganju, da kateri od zvonov poči zaradi premočnih udarcev zdajšnjih nameščenih kladiv. V zvoniku so se že začela obnovitvena dela in obljubljeno je, da bodo končana do cvetne nedelje, ko bodo naši zvonovi spet ubrano zapeli. V tem času pa ne bo ne zvonjenja in tudi ne bitja ure. Upam, da boste to »tišino« sprejeli z razumevanjem. Se pa toplo priporočam za Vašo finančno pomoč, saj bo obnova stala cca 35.000 €. Boglonaj!

________________________

Sobota, 29. februar
Šentviški zvonovi so šli na pot

Šentviški zvonovi so odšli na pot v soboto, 29. februarja. Štiri od petih zvonov so delavci spustili iz zvonika ter jih odpremili na pot v orodjarsko delavnico, kjer bodo prenovljeni (novi jarmi, oglaševanje, udarna kladiva, čiščenje). Peti, največji zvon, je ostal spuščen v zvoniku, kjer ga bodo prenovili in bo počakal, da se vrnejo tudi ostali štirje, da bodo v velikonočnem tednu spet skupaj zapeli.

Foto & video: Robert Vurušič