Kristus je vstal za vse nas

Bratje in sestre, velika noč nam sporoča, kako uiti iz oklepa prahu, pepela, groba, zemlje. V Kristusovem vstajenju dobiva smisel človeštvo, vsa zgodovina, ves današnji čas in vsi časi in vekovi za naprej. Dobivajo odgovor vsa naša vprašanja o življenju in smrti, vsi naši strahovi, križi, padci, ves naš greh. Iz smrti vsega bo vstalo novo življenje. Življenje, ki nam ga je obljubil in pokazal naš Gospod. Zato, dragi moji farani, ne bojmo se. Naša zmaga je ukoreninjena in zagotovljena v Njem. In v tega, ki je vstal, dajmo vse naše upe, našo vero, naše želje in pričakovanja. Prepričan sem, da je On tisti, ki je zmagovalec nad smrtjo in prinašalec življenja. Vsakemu izmed nas. Zato Vam v tem duhu voščim in želim, da bi praznovali tudi letošnjo veliko noč.

Ne moremo si seči v roke, a prepričan sem, da smo v duhu združeni in v veri povezani v eno in isto skrivnost, v Jezusa Kristusa, našega Gospoda. Tistega, ki je premagal smrt in vsem nam odprl življenje. In to življenje je še na poseben način včeraj podaril našemu nadškofu Alojzu Uranu, Vašemu dolgoletnemu župniku. Nadškofa danes še posebej priporočimo Kristusu, naj ga sprejme v svoj večni objem, v družbi angelov in svetnikov, tja, kjer ne bo več bolezni, trpljenja, križev, ne bo več takšnih ali drugačnih virusov, ampak bo zrenje Boga iz obličja v obličje, in to vso večnost. In to večnost Vam in sebi iz srca privoščim.

Blagoslovljene velikonočne praznike in čimveč zdravja!