Praznik Svetega Rešnjega telesa in krvi lep uvod v praznovanje Vidove nedelje

11. junija 2020 smo obhajali Telovo oziroma dan Jezusove navzočnosti v zakramentu sv. Rešnjega telesa in krvi – evharistije, ki je središče krščanske vere in zakramentalnega življenja vernih. Na to je v pridigi spomnil tudi naš župnik. Izrazil je željo, da bi večkrat okusili Gospoda in ga tako izžarevali v vsakdanjem življenju.

Sicer nam praznik sv. Rešnjega telesa in krvi daje jasno sporočilo, da se nam je Jezus dal celega in da ostaja nenehno med nami. Res je, da v življenju kdaj pa kdaj ne sledimo Njegovi poti, zaidemo in se iščemo, a Jezus je prisoten v evharistiji in v hostiji in prek tega nam jasno sporoča, da nismo nikoli sami, je izpostavil župnik.

Praznik smo po tradiciji počastili tudi s procesijo. Ob sklepu pa je župnik vse povabil na praznovanje Vidove nedelje, ki bo letos 14. junija, in k molitvi pred Najsvetejšim na sam god sv. Vida, 15. junija.

Alen Salihović