Znamenja navdiha

Ob sprehodih po danostih stvarstva, ki nas v korona času usmerjajo na poti v domačem okolju, marsikoga preseneti, ko odkrije nove, doslej nepoznane kotičke v bližnji okolici svojega doma. Nove sprehajalne poti, znamenja ob poti, ožarjeno nebo nad domačo cerkvijo, … pobožajo dušo in obudijo hvaležnost Stvarniku. Vabimo, da odkrite kotičke navdiha poslikate in delite z župnijskim občestvom. Fotografije nam pošljite na e-poštni naslov ali na FB stran župnije in z veseljem jih bomo objavili na spletni strani.

Hvala Gregorju za naslovno sliko (ta sicer ni iz naše fare in je nastala še pred korona časom). In že vnaprej hvala vsem, ki boste odkrita znamenja navdiha iz domače fare ujeli v fotoobjektiv in delili s celotnim občestvom. Božjega blagoslova na vseh poteh Vam želimo!

 

Pogledi, ujeti na nedeljskem družinskem potepu po okolici (foto: Robert Vurušič): 

Jutro na pobočju Šmarne gore (foto: Neža, Manca in Gregor Mavčič):

Ko zarja nam stvarstvo zlati … (foto: Katarina Ivančič):

… in noč se na faro spusti … (foto: Uroš Muhič):

Glej, glej, koga je naš skriti fotoreporter ujel v svoj objektiv:

Pogled na našo faro iz zraka … in kukanje v sosednjo regijo (foto: Robert Vurušič):

Pleterske jaslice pri Miklavčičevih, kupljene okoli leta 1972 v kartuziji Pleterje od znanega izdelovalca kartuzijana p. Koglerja (foto: Alojz Miklavčič):