Sveti Miklavž v Šentvidu

Sveti Miklavž je tudi letos skrbno pregledal zapise v svoji zlati knjigi in pisma otrok in se, kot vsako leto, odpravil v šentviško faro, da razveseli zlate otroke. Malo mu je zagodla korona, ampak z Božjo pomočjo se je tudi v tem času Miklavžev obisk obrnil v dobro in zgodilo se je nepozabno srečanje z dobrim možem in njegovimi pomočniki. Nekaj utrinkov Miklavževega prihoda v Šentvid smo ujeli tudi v kamere in fotoaparate ...


Tole sporočilo smo dobili v župnijo ob pričetku adventa:

Otroci so kmalu ugotovili, da Miklavž že peče piškote in skrivaj pogledovali v nebo v upanju, da ga vidijo takoj, ko se bo spustil na zemljo

V domovih je vladalo veselje v pričakovanju skorajšnjega obiska dobrega moža, marsikje je njemu v čast prikupno zazvenela kakšna pesem

Naš skriti fotoreporter je priljubljenega svetnika v objektiv fotoaparata ujel že pred Miklavževim večerom. Očitno je skrbni dobri mož že prej preverjal, ali bo našel vse zlate otroke

Po pomoč se je zatekel še k župniku ... pa sta skupaj našla pravo rešitev

In v soboto, 5. decembra, natanko ob napovedani uri, je s svojimi zvestimi pomočniki vstopil v domove otrok v naši fari. Njegov prihod smo zabeležili tudi v videoposnetku, ki je dostopen prek povezave na sliki:

Spomin na srečanje z Miklavžem in njegovimi angeli smo uspeli ohraniti tudi v nekaj slikah. Hvala vsem, ki ste jih prispevali.