Kar je Bog združil,

tega naj človek ne loči. Zvestobo zakonski zavezi na viden način obeležujejo tudi letna skupna praznovanja zakoncev jubilantov v naši župniji.  Že tradicionalno so organizirana v sklopu Šentviških dnevov in okronana s sveto mašo in župnikovim blagoslovom.

Letos so se jubilanti zbrali 12. junija, na lepo sobotno dopoldne, ob 11. uri pri sveti maši. Najstarejša para sta slavila 60. obletnico poroke, nekaj parov tudi 55. obletnico. Pridružili so se jim tudi zakonci, ki so obletnice praznovali preteklo leto, saj je lani zaradi epidemije skupna slovesnost odpadla.
Vsakega od več kot 20 parov je župnik blagoslovil in mu podaril vrtnico.

Vsem jubilantom čestitamo in želimo Božjega blagoslova na skupni poti še naprej, da bodo ostali zveste priče uresničevanja zakonskih obljub.

Gospe Jožici pa prisrčna hvala za vsakoletno pripravo skupne slovesnosti.