Korajžno v veroučno leto

Današnja katehetska nedelja je bila v znamenju prošnje za Božji blagoslov in varstvo v vsem novem veroučnem letu. Dopoldan pri družinski sv. maši, popoldan pa na romanju k Mariji v Leščevje.

Pri sv. maši ob 8.30, ki jo je posebej v ta namen daroval naš gospod župnik, so sodelovali kateheti, veroukarji in vse Božje ljudstvo, zbrano okrog oltarja, ki je bil tokrat – zaradi večje varnosti pred covidom – postavljen zunaj pred župniščem. Z veseljem in korajžo smo tako tudi uradno vstopili v novo veroučno leto ter prosili blagoslova in varstva.

Popoldne pa smo “tavztrajni” v imenu vse župnije še peš poromali na Dobrovo k Mariji v Leščevje. Prosili smo jo materinskega varstva za vse župljane. Še posebej za zdravje ob vsakodnevnih obveznostih. Doma, v šoli, v službi, povsod.

Katehetska sv. maša pred cerkvijo 
Foto: Robert Vurušič

 

Peš romanje k Mariji v Leščevje
Foto: Alojz Miklavčič