Sprejmi potrditev, dar Svetega Duha!

Nedelja, 10. oktobra 2021, je bila za župnijo Šentvid nad Ljubljano praznična, saj je 34 devetošolcev skupaj z dijakom Škofijske klasične gimnazije prejelo zakrament sv. birme. S soncem obsijani in polni pričakovanja so se zbirali pred cerkvijo, nekateri trepetali od mraza, drugi od vznemirjenja, ob njih pa ponosni starši in birmanski botri.

Birmanci so se na slovesnost pripravljali več kot leto dni, večino časa v okrnjeni obliki in na daljavo, a so vseeno spletli z animatorji prijetno vez. Posebej intenzivno pa je priprava potekala z devetdnevnico, na kateri so sodelovali tudi z branjem božje besede in prošenj, g. župnik Ivan Jagodic pa je z aktualnimi razmišljanji med pridigo vsak dan znova poskrbel, da so imeli o čem razmišljati tako med mašo kot tudi po njej. Kaj pomenijo darovi Svetega Duha, kako si jih razlagati, kako z njimi živeti in prek njih bogatiti tudi bližnje? Kako se upirati mamonom današnjega časa, ki so mladim dosegljivi na pametnih napravah, kako gojiti prijateljstvo, kaj pričakovati od življenja in zakona? V četrtek je spregovoril tudi ljubljanski pomožni škof Anton Jamnik in s svojo iskrivostjo, šaljivostjo in duhovno širino pokazal, da vera ni nekaj dolgočasnega in za časom, ampak je živa stvar, ki lahko vsakomur pomaga skozi vsakdan. Tudi na sami slovesnosti je ponovil nekaj misli in tako vse zbrane povabil k razmisleku o bistvu našega življenja. V cerkvi smo se zaradi koronskih omejitev zbrali le najožji družinski člani, medtem ko so vsi ostali lahko dogajanje, zahvaljujoč prenosu prek youtube kanala, za katerega je poskrbel Robert Vurušič, spremljali na daljavo. Hkrati so lahko občudovali petje, ki je prihajalo s kora in za katerega so se trudili tako člani župnijskega zbora kot tudi nekateri mladi, ki so svoj talent darovali posebej za to slovesnost. Mladi birmanci bodo z obiskovanjem verouka nadaljevali skozi celotno šolsko leto, ko pa bodo razmere dopuščale, pa se bodo odpravili tudi na duhovne vaje, je obljubil župnik. Starši si vsekakor želimo, da birma zanje ne bi bil le enkraten dogodek, ampak da bi vedno znova obnavljali to vez z vero in Cerkvijo kot občestvom tudi z rednim obiskom nedeljskega bogoslužja.

Besedilo: Tanja Dominko

Fotografije: Robert Vurušič