Zahvaljujmo se Gospodu, ker je dober in ker vekomaj traja njegova dobrota

Besedo župnik tokrat daje nadškofu, msgr. Stanislavu Zoretu:

»Zahvalna nedelja je priložnost zahvaljevanja, ki lahko zraste iz nas takrat, ko nismo več samozadostni. Hvaležnost nas odpre za odnose z drugimi in z Bogom. Čeprav smo vsi vse leto doživljali trdoto epidemije in je virus kot nepovabljen gost še vedno med nami, pa kljub preizkušnji moramo biti hvaležni. Zato bi se rad kljub tej krizi zahvalil vsem, ki ste v tem času zoreli v dobrem. Zahvaljujem se vsem, ki ste v stiski pokazali drugim pozoren pogled, spodbuden nasmeh in pomirjajočo besedo. To ste vsi vi, ki živite vsak dan sredi tega sveta doma, v šoli, na delovnem mestu, kjerkoli po naši škofiji in lepi deželi. Zahvaljujem se mamam in očetom, ki ste bili dvojno ali trojno obremenjeni, pa ste svojim otrokom ob vzgoji pomagali skozi čas preizkušnje. V vaši skrbi vas je obiskal Bog. Hvala tudi vsem duhovnikom, redovnikom, sestram, ki ste pomnožili
molitve in nas je po vaših molitvah obiskoval dobri Bog.
Skupaj s kraljem Davidom se zahvalimo Gospodu, ker je dober in ker vekomaj traja njegova dobrota«.

iz aktualne številke župnijskega glasila Naš zvon