Pred vpisom k verouku

Veroučenci v naši župniji obiskujejo štiri različne osnovne šole. Skoraj vsak pa ima še kakšno obšolsko dejavnost. Zato prosimo, da čim prej v začetku novega šolskega in veroučnega leta uskladite verouk z napovedanim urnikom, da ne bi prihajalo do neljubih situacij in pregovarjanj. Veroučna ura traja 50 minut. Do spremembe urnika ali posamezne ure lahko pride v primeru, ko so kateheti neodložljivo zadržani ali če bodo to narekovale epidemiološke razmere. Spremembe bodo objavljene pri nedeljskih oznanilih.

Začetek verouka za veroučno leto 2021/2022

Začenjamo v ponedeljek, 13. septembra 2021. Otroci naj k prvim uram prinesejo učbenik ter delovni in liturgični zvezek.
Z Božjim blagoslovom bomo v veroučno leto »uradno« vstopili na katehetsko nedeljo, 19. septembra, pri sv. maši ob 8.30. K tej maši vsi lepo povabljeni!

Vstop v veroučne prostore

Dom sv. Vida je naš dom. Drug drugega spodbujajmo k vzdrževanju reda in čistoče. Zato v učilnice prihajajmo v copatih in v dom ne prinašamo hrane, pijače, koles, skirojev ipd. Starši, prosim, da svoje otroke in mladino na to večkrat opozorite! »Naš dom je čist dom.«
Vstop v Vidov dom je v času nevarnosti širitve novega koronavirusa dovoljen samo (zdravim) veroučencem in katehetom. Zato starše, stare starše in druge spremljevalce veroučencev prosim, da otroke pospremite do vrat Vidovega doma in jih po koncu verouka tam tudi prevzamete.

Veroučni razpored

razred
dan in ura
učilnica