Duhovna oskrba v epidemioloških razmerah

Ob zavedanju, da je virus SARS-CoV-2 še vedno prisoten v slovenski populaciji, tudi v naši župniji  ravnamo skladno z navodili slovenskih škofov in priporočili zdravstvene stroke za preprečevanje okužb in širjenja virusa.

Duhovna oskrba v župniji Šentvid:

Od 10. aprila 2022 do preklica

Občestveno življenje in obhajanje velikonočnih praznikov v župniji poteka v skladu z navodili slovenskih škofov:

Od 17. maja 2021 do 10. aprila 2022:

Vse svete maše, tako med tednom kot ob nedeljah, v obeh naših cerkvah ponovno obhajamo skupaj z občestvom. Tudi drugo župnijsko življenje živi spet tako kot pred korona omejitvami; seveda ob upoštevanju preventivnih ukrepov za preprečevanje virusnih okužb: vzdrževanje medosebne razdalje, razkuževanje rok in nošnja zaščitnih mask v cerkvi in vseh drugih zaprtih prostorih (župnišču, Vidovem domu, Kapla'niji ...).

Od 15. septembra 2021 do 21. februarja 2022 je (bilo) za vse starejše od 12 let obvezno tudi izpolnjevanje pogoja PCT.

Od 14. novembra 2021 do konca februarja 2022 je (bilo ponovno) mogoče prisostvovati nedeljskemu bogoslužju tudi prek spleta (na župnijskem YouTube kanalu), in sicer v neposrednem prenosu svete maše ob 10. uri  (dostop je objavljen na vrhu župnijske spletne strani na povezavi Neposredni prenos maše oz. YouTube). Po maši (do 11h) je (bilo) mogoče pred cerkvijo tudi prejeti sv. obhajilo.

Občestveno življenje v župniji poteka v skladu z navodili slovenskih škofov:

Od 12. aprila 2021 do 16. maja 2021:

Bogoslužje v CERKVI z občestvom:

(v naši cerkvi je lahko sočasno do 25 posameznikov ali družin oz. članov istega gospodinjstva)

• od ponedeljka do petka: jutranja in večerna sv. maša
  • v soboto: (samo) jutranja sv. maša

Bogoslužje v cerkvi BREZ OBČESTVA, PRENOS bogoslužja PREK SPLETA (dostop na povezavi PRENOS: YouTube)
in možnost prejema SV. OBHAJILA pred cerkvijo
:

ob nedeljah:

• ob 8.30:  sv. maša (v cerkvi, brez občestva) s prenosom prek spleta
  • po maši in do 11h:  podeljevanje sv. obhajila pred cerkvijo

ob praznikih (med tednom):

• ob 19.00:  sv. maša (v cerkvi, brez občestva) s prenosom prek spleta
  • po maši (do 20:30):  podeljevanje sv. obhajila pred cerkvijo

Individualna duhovna oskrba

je mogoča po predhodnem dogovoru z župnikom. Pokličete lahko po telefonu, št. 031 302 223.

Prav tako se je en dan prej potrebno najaviti za obisk v župnijski pisarni, ki je odprta v času uradnih ur.