Postni oratorij 2022

V soboto 9. aprila, se nas je 24 animatorjev in 72 otrok zbralo na postnem oratoriju, kjer smo spoznali Frančiška Asiškega. Dan smo začeli prej kot ponavadi z družabnimi igrami in molitvijo, nadaljevali pa smo ga z igrico o mladem Frančišku, ki si je vse življenje želel postati vitez. Njegovo življenje pa se je v vojni med Assizijem in Perugio popolnoma spremenilo, saj je odkril Boga. Gospod župnik nam je v skupni katehezi predstavil, da ima Bog za vsakega od nas pripravljen načrt življenja – Božji načrt. Pri katehezah smo se skupaj pogovarjali kaj si želimo postati ko odrastemo. Pred delavnicami smo se posladkali s piškoti in jabolki. Otroci so na delavnicah lahko izdelovali različne izdelke. Sledilo je kosilo od katerega zagotovo nihče ni odšel lačen. Nato smo se odpravili proti Ljudskemu domu, kjer so sledile športne igre. Dan smo končali z bansi in prepevanjem. Čez cel dan nas je spremljala dobra volja, kar je dobro razvidno tudi na fotografijah.

Vaši animatorji