Molitev križevega pota

Vabljeni k molitvi križevega pota; osebni, družinski in z župnijskim občestvom. V letošnjem postnem času ga v naši cerkvi skupaj molimo vsako sredo pred večerno mašo in vsak petek po večerni maši. Oblikujejo ga veroučenci in posamezne skupine, ki delujejo v župniji (razpored je v Našem zvonu na straneh 2 in 3).
Med pobožnostjo križevega pota lahko opravite tudi spoved.

Ob postnih pobožnostih pa naj nas okrepi tudi papeževa postna vzpodbuda, zapisana v Poslanici svetega očeta Frančiška za post 2023: Postna askeza, sinodalna pot, ki jo sklene z besedami: Dragi bratje in sestre, Sveti Duh naj nas razvnema v tem postnem času pri vzponu z Jezusom, da bomo doživeli njegov božji sijaj in tako okrepljeni v veri skupaj nadaljevali pot z Njim, ki je slava njegovega ljudstva in luč narodov.

O pobožnosti premišljevanja Kristusovega trpljenja, ki nam je lahko opora v hoji za trpečim Gospodom, lahko preberete tudi na spletnih straneh RKC v prispevkih:

Ljudska pobožnost križevega pota (Via crucis)

Molitev križevega pota, ki ga je napisal prof. Tomislav Ivančić

Križev pot zgodovine odrešenja