Zaljubljena Marija

Marija, naj v najlepšem mesecu maju razumemo, da je prava ljubezen vedno sveta. Ta ljubezen prihaja od Boga. Žal ljudje to najlepšo stvar v življenju velikokrat opustošimo in jo spremenimo v požgano zemljo.
Zato nas Ti, Ženska zaljubljenosti (tako te imenuje liturgična pesem: Mati najlepše ljubezni) sprejmi v svojo šolo. Nauči nas prav ljubiti. To je umetnost, ki se je prepočasi in težko učimo.
Ljubiti je različica glagola umreti. Ljubiti pomeni »razsrediščiti« se. Izstopiti iz sebe. Dajati, ne da bi šteli in nas za to prosili. Trpeti brez preračunljivosti. Umakniti se, ko je to potrebno. Želeti srečo drugemu brez našega egoizma. Spoštovati in izginiti, ko začutiš, da motiš njegovo poslanstvo.
Marija, daj nam spoznati, da je ljubezen vedno podzemna mreža nenavadnih zarez sreče, ki v določenih trenutkih življenja prebodejo našega duha, nas spravijo s stvarmi in nam dajo veselje, da sploh lahko bivamo in ljubimo.
V maju, Marija, nam Ti govori o ljubezni.

župnik

iz aktualne številke Našega zvona