Urnik sv. maš Šentvid:

delavnik 7.30, 18.30, nedelja 6.30, 8.30, 10.00, 19.00

Ob Božji roki v neznano

Vstopamo v novo leto. Ne vemo, kakšno bo in kaj nas čaka. Hvala Bogu, da imamo nekoga, ki vidi in vodi našo prihodnost. Sposoben in pripravljen nam je pomagati, samo upoštevati je treba njegova navodila. Nič novega in posebnega niso. Za vsa vemo in jih poznamo. Samo sledimo jim.
Vera naj nam bo orodje, s katerim bomo ohranjali in obnavljali zvezo, da se ne izgubimo. V molitvi bomo poslušali nasvete, kako stopati po novi poti. Pri maši in zakramentih bomo polnili notranje baterije in si krepili dušne mišice. Samoobvladovanje nas bo vzdrževalo budne in prožne. Preizkušnje nas bodo utrjevale v zaupanju, da kljub negotovosti varno hodimo. Praznina src, ki ga bo prinašalo uživanje zgolj materialnih dobrin, nam bo jasno sporočilo, da na tak način dosežemo samo kratek užitek, ne pa srečo. Užitek zadovolji zgolj telo, ne pa srce. In ko se bomo trudili za dobre odnose z ljudmi in lajšali tuje gorje, bomo še posebej varni ob košarah dobrih del, s katerimi se bomo bližali končnemu cilju, ko bo Silvestrovo 2020.
Srečno!

Iz uvodnika v aktualni številki župnijskega glasila Naš zvon