Čas … za kvas!

Spet imamo verouk – skozi desetletja uveljavljen način Božjega oznanila otrokom in mladim.
Obdobje korone je verouk vrnilo tja, kjer je njegovo osrednje mesto – v družino. Starši ste morali »čez noč« ozavestiti svojo primarno katehetsko vlogo in dejavno stati ob strani Vašim otrokom in mladim. In to je cilj. Privesti mlade do živega odnosa z Jezusom. To z zgledom lahko naredite samo Vi. Pripomočki (in kateheti) s(m)o le v podporo in oporo.

Vse kaže, da ne bomo mogli reči: »Bilo je in je minilo«, ampak bo novi koronavirus postal stalnica in spremljevalec našega življenja in delovanja. Tudi oznanjevanja. Posredovanje evangeljskega sporočila in omogočanje izkušnje krščanskega življenja v domači družini bo z obdobjem korone postajalo kvas, ki bo dajal družbi moč za razvoj življenja v Božjem duhu. Po človeško si želimo, da bi bilo kvasa veliko, v resnici ga je za dobro peko lahko čisto malo. Oznanjevalci (starša, boter, dedek, babica, dober prijatelj, katehet, duhovnik …), bodimo ta kvas.

iz uvodnika v aktualni številki glasila Naš zvon (Povzeto po članku v reviji Cerkev v sedanjem svetu, 4/2020, str. 37)