Duhovna oskrba v cerkvi v času epidemije

V epidemioloških razmerah je naša cerkev v omejenem obsegu in pod posebnimi pogoji odprta za obhajanje svetih maš v navzočnosti vernikov. Občestveno obhajanje svetih maš kakor tudi posamična duhovna oskrba vernikov sta možni ob doslednem upoštevanju vseh predpisanih ukrepov za preprečevanje okužb in širjenja virusa.

Duhovna oskrba v župniji Šentvid:

Od 17. maja 2021 do preklica:

Vse svete maše, tako med tednom kot ob nedeljah, v obeh naših cerkvah ponovno obhajamo skupaj z občestvom. Tudi drugo župnijsko življenje živi spet tako kot pred korona omejitvami; seveda ob upoštevanju preventivnih ukrepov za preprečevanje virusnih okužb: vzdrževanje medosebne razdalje, razkuževanje rok in nošnja zaščitnih mask v cerkvi in vseh drugih zaprtih prostorih (župnišču, Vidovem domu, Kapla'niji ...).
Od 15. septembra 2021 dalje je za vse starejše od 15 let obvezno tudi izpolnjevanje pogoja PCT.

Občestveno življenje v župniji poteka v skladu z navodili slovenskih škofov:

Od 12. aprila 2021 do 16. maja 2021:

Bogoslužje v CERKVI z občestvom:

(v naši cerkvi je lahko sočasno do 25 posameznikov ali družin oz. članov istega gospodinjstva)

• od ponedeljka do petka: jutranja in večerna sv. maša
  • v soboto: (samo) jutranja sv. maša

Bogoslužje v cerkvi BREZ OBČESTVA, PRENOS bogoslužja PREK SPLETA (dostop na povezavi PRENOS: YouTube)
in možnost prejema SV. OBHAJILA pred cerkvijo
:

ob nedeljah:

• ob 8.30:  sv. maša (v cerkvi, brez občestva) s prenosom prek spleta
  • po maši in do 11h:  podeljevanje sv. obhajila pred cerkvijo

ob praznikih (med tednom):

• ob 19.00:  sv. maša (v cerkvi, brez občestva) s prenosom prek spleta
  • po maši (do 20:30):  podeljevanje sv. obhajila pred cerkvijo

Individualna duhovna oskrba

je mogoča po predhodnem dogovoru z župnikom. Pokličete lahko po telefonu, št. 031 302 223.

Prav tako se je en dan prej potrebno najaviti za obisk v župnijski pisarni, ki je odprta v času uradnih ur.