Velikonočni izziv

Spet smo pred največjimi krščanskimi prazniki. Okoliščine, ki nam jih epidemija povzroča, nam ne dopuščajo, da bi Veliko noč praznovali sproščeno. Verjamem pa Kristusu, ki je rekel: »Na svetu imate stisko, toda bodite pogumni. Jaz sem svet premagal« (Jn 16, 33).
Naj bo ta stavek moje voščilo za letošnjo Veliko noč. Naš Gospod je svet premagal. Pri tem ga ni mogla zadržati smrt, ne zapečaten grob, ne rimska straža in ne ogromna skala. Prepričan sem, da bodo z Njim enako premagani naši grehi in premagana tudi naša smrt. Vstali Gospod je večji in močnejši od vsega. Edino On je na tem svetu vreden naše vere in upanja. Ohranimo vedrino telesa in duha, korajžno misel in veselje do življenja. Velika noč nam sporoča, da se bo naše življenje prek Vstalega prelilo v večnost in neskončnost.

Blagoslovljene praznike in ostanite zdravi.

župnik in sodelavci

iz aprilske številke glasila Naš zvon