Začenjamo novo veroučno leto

Po vsakih poletnih počitnicah nas čakajo spet novi »izzivi«. Pouk, interesne dejavnosti, razne druge aktivnosti … Pa še ena odgovornost in naloga je pred nami: odkrivati lepoto in pomembnost vere ter krščanskega življenja in vse to predajati naslednjemu rodu.
V krščanskem svetu imamo že stoletja za to vpeljan verouk. To je veselo oznanilo o Bogu in Cerkvi ter dopolnilo verskega življenja in domače vzgoje. Naredimo, kar je naša dolžnost in naloga! Boga pa prosímo, naj nam pomaga in daje blagoslov za rast.

Starši, kateheti in drugi vzgojitelji povabljeni v veroučno šolo. Zanjo smo odgovorni vsi.

Vsem v veroučni šoli želim vse dobro, predvsem pa obilo Božjega varstva ter dušnega in telesnega zdravja.

župnik

Verouk v naši župniji v letu 2023/2024

Informacije o veroučnem urniku in vseh drugih pomembnih in potrebnih zadevah glede novega veroučnega leta, so zapisane  v Katehetskem pismu, ki izide v zadnjem tednu avgusta. Sledite objavam na strani Verouk. Na tej strani najdete tudi Vpisni list k verouku.