Sporočilo
  • Ta stran uporablja piskotke

    Ta stran uporablja piskotke za potrebe navigacije, prijave na elektronsko prejemanje sporocil in drugih funkcij. Z uporabo spletne strani se strinjate, da se tovrstni piskotki smejo prenesti na vas racunalnik. Nikakor ne zbiramo piskotkov v oglasevalske namene.

Umestitev novega župnika PDF natisni E-pošta
Prispeval kaplan Gašper Kočan   
Sobota, 17 November 2012 17:09

V nedeljo, 11. novembra 2012, je generalni vikar ljubljanske nadškofije, prelat g. Anton Markelj umestil našega novega župnika g. Ivana Jagodica. Na začetku svete maše je vernikom prebral odlok, s katerim je g. nadškof, Anton Stres, g. Jagodica postavil za rednega pastirja in župnika naše župnije. Nato smo s pesmijo vsi prosili Svetega Duha, da bi novega župnika razsvetljeval, vodil in varoval pri njegovem dušnopastirskem služenju v Šentviški župniji. G. Markelj je zatem župniku izročil našo župnijo v posest in ga simbolično pospremil do njegovega sedeža, ki predstavlja njegovo vodstveno službo, posebej pri bogoslužju in molitvi. Novi župnik pa je v zaupanje Troedinemu Bogu prevzel službo in skrb za zveličanje vseh ljudi v župniji.

Preden je novi župnik prebral evangeljski odlomek, ga je umeščevalec pospremil k ambonu – mizi Božje besede, ki na poseben način predstavlja župnikovo oznanjevalno službo.V pridigi je generalni vikar poudaril in razložil pomen trojne službe oznanjevanja, posvečevanja in pastoralnega vodenja, ki jo župnik na poseben način opravlja v župniji, ki mu je zaupana. Opozoril pa je tudi na dolžnost skrbnega gospodarjenja in ohranjanja kulturne dediščine.

Nato je župnik izpovedal vero ter prisegel zvestobo. Sledilo je še sklepno dejanje umestitve, pri katerem je bil naš novi pastir povabljen, naj pristopi k oltarju in skupaj s farno družino začne izpolnjevati Kristusovo naročilo: »To delajte v moj spomin,« ter naj začne službo njemu, ki je naš veliki Duhovnik in daritveno Jagnje.

Zbrano občestvo pa je g. Markelj na koncu takole nagovoril: »Vas, dragi bratje in sestre, pa vljudno prosim, stojte novemu župniku ob strani z molitvijo in sodelovanjem, saj ni prišel iskat tega, kar je vaše, ampak vas. Pomagajte mu nositi njegovo breme.«

 

Umestitev so pred mašo slovesno naznanili pritrkovalci, pri maši pa so lepo prepevali mladi pevci otroškega pevskega zbora. Gospa Veronika Vizjak je v imenu župnijskega pastoralnega sveta novoumeščenemu župniku, g. Ivanu Jagodicu, ter novemu kaplanu, g. Gašperju Kočanu, izrekla dobrodošlico ter jima izročila darilo, enemu kruh, drugemu zaseko, obema pa župnijsko kroniko, da bi kakor zaseka in kruh držala skupaj ter njun novi dom in ljudi vzela za svoje. Bogu hvala za nova delavca v »šentviškem vinogradu«!

foto: Alojz Miklavčič